Poslední výlet přírodovědných praktik

Ve čtvrtek 11.6. jsme vyrazili na naši poslední společnou cestu do Prahy v tomto školním roce. Tentokrát byla naším cílem Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK, ve které se konala Velká výstava bezobratlých. Tato výstava zde probíhá do 14. 6., takže pokud vás navnadí fotografie z akce, můžete výstavu o víkendu navštívit. Na výstavě jsme viděli mnoho druhů pavouků, brouků, ploštic, plžů a korýšů. Výstavou nás prováděli 2 lektoři, kteří dětěm řekli řadu zajímavých informací o jednotlivých bezobratlých. Nakonec děti čekal menší testík, který měl prověřit, jak dobrý pozor dávaly při prohlídce zvířat. Za odměnu děti dostaly plakát s vyobrazeným členěním bezobratlých do taxonomických skupin. Nemohli jsme odejít bez vlastní prohlídky botanické zahrady, takže na závěr jsme si prohlédli pěstované rostliny a prošli jsme se také zdejší geologickou stezkou.

Zájemci o výstavu naleznou další informace zde: https://www.prirodovedci.cz/kalendar-akci/velka-vystava-bezobratlych-734-1

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Mgr. Čapková Martina