Představuje se 1. D

Už to přišlo, je to tu……….

Představuje se 1. D

Už to přišlo, je to tu…. Jsou z nás prvňáčci.

1.září  se sešlo ve třídě 1. D 26 prvňáčků – 13 děvčat a 13 chlapců. Přišli v doprovodu svých rodičů i prarodičů.

Nástup do první třídy znamená pro malého školáka významný a náročný krok z prostředí světa pohádek a příjemného hraní, k prvnímu vzdělávání. První třída je nejdůležitějším obdobím školáka.

První školní týden od 1. do 4. září rychle utekl, neboť prvňáčci – jak bývá zvykem – mají vždy kratší vyučování a postupně si na vše zvykají. Seznamují se s prostředím školní budovy, zvykají si i na režim školní družiny.

Ve druhém školním týdnu jsme se pustili s velkým elánem do plné práce. Pracujeme podle svého školního vzdělávacího programu a vyučování se zatím spíše podobá hře, ale jde i o zjišťování, co děti již umí a v příštích týdnech už bude přibývat mnoho nového. Z Živé abecedy začnou vyskakovat první písmenka….. V matematice si děti dobře vedou v určování počtu do pěti, umí rozeznat číslice. Děti se ve škole dobře adaptují.

Podívejte se sami, jak jim to ve třídě sluší.