Rozloučení se zimou

Začalo jaro a pořádné zimy se sněhem a ledem jsme se v Čelákovicích letos nedočkali, i když jsme se snažili zimu přivolat během hodin výtvarné výchovy i pracovních činností…..vždy jsme si z legrace při těchto hodinách říkali, že naše zimní nápady opravdu zimu “ přivedou „.
I když ta pravá zima venku nebyla, práce ve třídě nás bavila….
Co jsme tedy vytvořili? V pracovních činnostech jsme vystřihovali papírové vločky…to jsme museli nejdříve obdélníkový papír změnit na čtverec, překládáním vytvořit osminy, tvar zastřihnout v horní části do oblouku a potom prostřihávat různé vzorky…když se “ osmina “ rozbalila, bylo to pěkné vločkové překvapení a každého tato práce bavila, bylo to takové kouzlení s překvapením, jak se vločka povede…každý jich udělal mnoho.
Ve výtvarné výchově jsme naopak vločky navrhovaly dle návodů od paní učitelky….do kruhu jsme kreslili souměrné tvary a vznikly velmi nápadité návrhy dle fantazie dětí.
Další námět byla : KOLÁŹ…tedy kombinace nalepování vystřiženého tvaru a dokreslování…z barevného papíru jsme si připravili budovu kostelíka a černou fixou jsme dokreslili zasněženou střechu, někdo i strom, letící ptáky…zkrátka jsme se ocitli někde na vesnici u kostela…
Když už venku nebyl sníh, vyrobili jsme si papírový….natrhali jsme si pomocí pravítka úzké proužky bílého papíru, ty potom naše ruce natrhali na malé dílky a už jsme “ stavěli “ sněhuláka….nebo – li nalepovali jsme malé dílky papíru formou mozaiky na předkresleného sněhuláka, nechyběl ani barevný nos a “ pokrývka “  hlavy.
Další výtvarnou prací byl : “ Kos na sněhu „….představili jsme si čerstvě zasněženou louku, na kterou přiletěl kos a dělá na ní svoji cestičku.
Nezapomněli jsme ani navrhnout  vzorované zimní čepice použitím voskových a vodových barev, čepice jsme nakonec vystřihli a byli jako opravdové…
Naše práce se nám opravdu povedly a zkrášlovaly třídu i chodbu a nyní je nabízíme i Vám, čtenářům našich stránek.
P o d ív e j t e   s e    na naše vyfocené práce  ZDE.
Za 2.A  Jitka Skálová, tř.uč.

– zobrazeno 866x

Back to Top