Vítání jara

V pátek 20. března jsme měli příležitost přivítat jaro hned dvakrát.

Nejprve se naše třída vypravila do městské knihovny, kde nás čekala zajímavá beseda o jaru.

Paní knihovnice nám předstvila spoustu knih s touto tematikou. Z některých nám přečetla příběh či báseň.

Např.

BAREVNÝ ROK

NEMALUJTE ČERTA NA ZEĎ

MARTÍNKOVA ČITANKA

JAK VČELIČKA ZACHRÁNILA ZAJÍČKA

ZLOBIVÉ POHÁDKY

Naučili jsme se také básničku o šnečkovi. Čtení pohádek jsme si zpříjemnili veselou písničkou „Včelí cukrárna“, při které jsme si mohli i zatančit. Bedlivě jsme sledovali i videpohádku o tom, co se přihodilo BARYKOVI v březnu..

Vybarvili jsme si omalovánku zvířátek a na závěr si chviličku prohlíželi knihy kolem nás.

I když nám tu bylo dobře, spěchali jsme zpět do školy, kde jsme vítali jaro podruhé.

Oblečeni do červených, žlutých a zelených triček jsme o velké přestávce cvičili na pěknou hudbu u hracího koutku spoolu s ostatními dětmi.

Jarní den se nám opravdu vydařil!

žáci 1.C

Jana Knobová