Školení první pomoci a resuscitace

V úterý 10.2.2015 proběhlo ve škole školení první pomoci a resuscitace. Toto školení se týkalo žáků osmých a devátých ročníků, neboť volně navazovalo na jejich znalosti z oblasti anatomie a fyziologie člověka.

Každá třída absolvovala dvě vyučovací hodiny tohoto programu. První část byla věnována teorii a byla doplněna o názorné ukázky první pomoci při krvácení, dušení, podchlazení či popálení. Druhá část byla využita k nácviku resuscitace na resuscitačních figurínách. Zde žáci zjistili, že se jedná o relativně fyzicky náročnou činnost, kterou by měli být schopni provozovat do příjezdu záchranné služby, tedy 15 – 20 minut.

Školiteli byli Martin a Pavel Vyskočilovi, kteří se kromě záchranné činnosti věnují právě výuce první pomoci.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Michal Šup