Termín zápisu

Vážení rodiče,

zápis do 1. třídy letos neproběhne v naplánovaném termínu 2. a 3. 4. 2020.

Zápis lze uskutečnit až do konce dubna. Čekáme na pokyny z MŠMT. Sledujte informace na našich stránkách www.zscelakovice.cz a na facebooku.

Zde si Vám dovolujeme nabídnout  DESATERO PŘEDŠKOLÁKA:

• Buďte laskaví, trpěliví, co nejvíce si se svým dítětem povídejte a čtěte mu knížky.
  • Buďte pro své dítě sami příkladem.
  • Vyžadujte zodpovědnost a pečlivost v přístupu k práci. Denně mu zadejte přiměřený úkol a kontrolujte jeho splnění.
  • Nezapomínejte na pochvalu, pohlazení, povzbuzení.
  • Říkejte dětem pravdu, neklamte jeho důvěru.
  • Nechte děti co nejvíce kreslit a malovat, je to výborné cvičení na uvolnění zápěstí. Je-li levák – nepřeučujte jej.
  • Naučte své dítě samostatnému oblékání a obouvání.
  • Dítě by mělo znát barvy a zvládnout orientac v prostoru – rozumět pojmům: vpravo, vlevo, nahoře, dole, před, za.
  • Připravte pro své dítě pracovní koutek, kde bude mít místo a klid na školní práci.
  •  Mluvte o škole jako o místě, kam se bude Vaše dítě těšit.

Těšíme se na spolupráci

vedení školy