2.A mezi vláčky…. v Království železnic

Ve čtvrtek 15.6. nás nečekala třída, ale cesta do Prahy…..vlakem, metrem, cíl byl Praha, Smíchov – Anděl.

Vlak nám jel chvilku po 8.hodině a v 9 už jsme byli na místě….v prostorách expozice Království železnic, které zaujímá 2 rozlehlá podzemní podlaží. Modely krajin, vlakových drah, nádraží, silnic, vodních toků jsou vytvořeny podle skutečnosti, dle krajů naší republiky. Nechybí silnice s auty, postavičky, v krajině známé stavby. Také se střídá nasvícení DEN a NOC.

Expozice je zaměřená na všechny typy dopravy a tak nechyběla část opravdové tramvaje, autobusu, vlakového vozu s kabinou strojvůdce….ve všech těchto prostředcích  si děti mohly zkusit “ řídit “ a na předním skle se jim promítala  reálná silnice, koleje. V jedné části expozice byl i EKO-koutek s ukázkami barev. popelnic na tříděný odpad, ale spíš to byl takový “ hrací koutek “ s možností trochu si “ zařádit “ v barevných kuličkách….taková zábava samozřejmě všechny zaujala. Když jsme si vše prohlédli a užili, zašli jsme  ještě do sálu s historickým a moderním  modelem Prahy. Potom cesta zpět, metrem na nádraží a než nám jel vlak….tak na otázku, komu se v Království železnic líbilo ?….,byly všechny ruce nahoře….a bylo prima, že nikdo ten den nechyběl, pěkný zážitek měli všichni žáci naší třídy !

Podívejte se na  F O T K Y   zde.

Jitka Skálová, tř. uč.