Šestá třída s rozšířenou výukou

Zájem o studium na II. stupni ve třídě s rozšířenou výukou anglického jazyka a matematiky projevilo celkem 35 žáků současných 5. tříd, přičemž zájem o angličtinu převyšoval volnou kapacitu.

Kritéria pro zařazení žáků do této třídy byla následující:

1. pololetní hodnocení z českého jazyka a matematiky (pro zájemce o matematiku) a  z českého jazyka a anglického jazyka (pro zájemce o angličtinu) – zařazení byli všichni žáci se známkami „výborný“ a „chvalitebný“ v obou předmětech.  (Tomuto kritériu nevyhověl v zájemcích o matematiku pouze 1 žák, ostatních 12 bylo automaticky zařazeno. U anglického jazyka byl velký převis uchazečů, proto bylo nutné přistoupit k dalšímu hodnotícímu kritériu.)
  2. druhým kritériem byl rozřazovací test z anglického jazyka u žáků, kteří měli v pololetí z českého a anglického jazyka známku „chvalitebný“; rovněž sem byli zařazení někteří žáci s lepšími výsledky, u kterých třídní učitel konstatoval jisté výkyvy ve znalostech obou předmětů. Žáci s nejvyšším počtem získaných bodů z výše uvedeného testu pak byli následně vybráni.

Plánovaný počet žáků v této třídě byl navýšen z 24 na 27 (díky velkému zájmu).

Vybranými žáky jsou:

Anglický jazyk