Vážení rodiče,

pondělní testování zachytilo 3 pozitivní  žáky,  dnes přibyly další dva případy, celkem víme o 7 pozitivních dětech, které zachytila škola.  Další děti  – zejména  žáci 2. stupně –  jsou doma s diagnózou covid pozitivní.

Rozhodla jsem se proto vyhlásit  na čtvrtek 18. a pátek 19. 11. ředitelské volno.

Zároveň apeluji na odpovědnost vás, rodičů. Jestliže je dítě nastydlé, nemocné, má virózu, necítí se dobře – neposílejte ho do školy. Jestliže se vaše dítě po nemoci  vrací se do školy, otestujte ho ještě doma.

Stalo se nám několikrát, že dítě přišlo po prodělané viróze do školy,  aniž ho rodiče testovali. Služba při testování  u vchodu do školy následně zjistila  pozitivitu.

V době ředitelského volna bude v omezeném režimu pracovat školní družina, a to po oba dny od 7 – 15 hodin.  Pro děti, které tento den přijdou do družiny, bude připraven oběd formou balíčku v ceně běžného oběda. V případě zájmu o stravování se spojte s vedoucí školní jídelny nebo školní družiny.

Pracovnice úklidu v době ředitelského volna důkladně vydezinfikují  prostory školy, školní družiny, školní jídelnu. Pravidelně využíváme ozónovač. I nyní v době běžného provozu jsou denně několikrát otírány kliky, sanitární zařízení, umyvadla ve třídách apod. Snažíme se dodržovat všechny hygienické předpisy. Nechceme už, aby byla škola uzavřena, potřebujeme učit a potřebují to především děti. Stále doháníme resty z doby loňského uzavření škol.  I když všichni – i ti nejmenší – vědí, jak se v případě potřeby online spojit a komunikovat, znají svá přístupová hesla a učitelé mají vytvořeny žákovské skupiny, pevně věříme, že tohle všechno  využijeme jen v době lokální karantény nebo v nejlepším případě vůbec.

Alena Pechalová

ředitelka školy.